SWM, Uygun Fiyatlı 7 Kişilik SUV’u G05 Pro’yu Türkiye’de Satışa Sundu: İşte Fiyatı ve Özellikleri

İtalyan otomobil devi SWM Motors, Türkiye pazarına yakın zamanda giriş yapmıştı. Örneğin geçtiğimiz ay, şirketin o zamanın Fiat Egea fiyatıyla aynı fiyata sahip 7 kişilik SUV’u G03F’i satışa çıkardığını görmüştük. Şirket, şimdi ise bir yeni modeli daha ülkemize getirdi.

Bugün Türkiye’de satışı başlayan ve D-SUV segmentine giren yeni araç, G05 Pro olarak isimlendiriyor. 7 kişilik SUV, özelliklerine rağmen uygun denebilecek bir fiyata sahip demek yanlış olmaz. Gelin detaylarına birlikte göz atalım.

Karşınızda SWM G05 Pro

G05 Pro’ya baktığımızda şık ve sportif tasarıma sahip dev bir SUV olduğunu anlayabiliyoruz. Araçta; 17 inçlik alüminyum jantlar, LED gündüz farları, off-road gövde koruma kiti, elektrik ayarlı ve ısıtmalı aynalar var. Arkadaki köpek balığı yüzgecine benzeyen anten de aerodinamik bir dokunuş katıyor.

Aracın 4.750 mm uzunluğa, 2.750 mm aks mesafesine, 2.100 mm iç derinliğe sahip olduğunu belirtelim. Bagaj hacminin ise 1920 litreye vardığı ifade edildi. 1 m2 boyutunda panaromik açılır tavana sahip olduğunu da ekleyelim.

SWM G05 Pro, 1,5 litrelik motorla ve 6 ileri manuel veya 7 ileri DCT şanzıman seçenekleriyle sunulacak. Aracın motorunun 140 HP güç ve 212 Nm tork ürettiği de şirket tarafından yapılan açıklamalar arasında.

7 kişilik oturma düzeni sunan otomobilin iç mekânı da dikkat çekici. Burada 12 inçlik Apple CarPlay ve Android Auto desteğine sahip bilgi eğlence ekranı görüyoruz. Siyah perfore deri koltuklar, 6 adet Hi-Fi teknolojili hoparlör sistemi, LCD ekranlı dijital gösterge paneli, geri görüş kamerası, arka geri vites radar diğer özelliklerinden. Farklı işlevlerle donatılmış arka sıra koltuklarını ve 11 farklı koltuk kombinasyonunu da atlamayalım.

Çinli Shineray Group bünyesinde faaliyet gösteren İtalya merkezli SWM Motors, aracın Türkiye’ye özel uzatılmış 5 yıl veya 150 bin kilometre garantiyle satışa sunduğunu da ekledi. Şirket, ülkemizdeki planlarının uzun vadeli olduğunu söylerken Türkiye’deki bayi ağı ve satış sonrası işlemler gibi konularda operasyonlarını geliştirdiklerini ifade etti.

SWM G05 Pro fiyatı

G05 Pro, Deluxe donanımlı manuel şanzımanlı veya Premium donanımlı 7DCT çift kavramalı versiyonlarla sunuluyor. Başlangıç fiyatı 1 milyon 299 bin TL iken yüksek donanımlı versiyonun fiyatı 1 milyon 495 bin TL’ye çıkıyor.  

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir